SPORTTOP 1

Oklahoma zgrabila “metlu” i ne pušta: Niko ništa ne može šampionu NBA

Aktuelni šampion NBA lige gazi nezaustavljivo sve pred sobom. Oklahoma Siti je prethodne večeri pobijedila LA Lejkerse u gostima 115:110 i to znači da je sa 4:0 prošla u finale Zapadne konferencije, drugu godinu zaredom.

Istovremeno, ovo je druga uzastopna “metla” za Oklahomu u ovom plej-ofu. U prvoj rundi Oklahoma je “zgromila” Finiks 4:0, da bi zatim istim rezultatom pobijedila i LA Lejkerse od kojih se očekivalo da će pružiti makar bolji otpor, iako su bili oslabljeni bez povrijeđenog Luke Dončića koji ne igra već mjesec dana.

Bez njega, malo čemu su Lejkersi imali da se nadaju, a “metla” će ih pošteno zaboljeti. Ozbiljno su se i trudili prethodne noći da nekako “vrate” seriju u Oklahomu, ali kada god bi Lejkersi dodali gas – u istu brzinu bi ubrzao i sjajni NBA šampion koji ima toliko raznovrsnih igrača. Prosto, imali su odgovor na sve, a svaki put kada bi nekome bilo nešto lošije veče, trener Dejno bi sa klupe uvodio košarkaša koji zna da mu je to prilika da se dokaže.

Slični tekstovi

Komentariši

Vaša email adresa neće biti objavljivana. Neophodna polja su označena sa *

Back to top button