Rukometašice Borca poražene od ekipe Hadžića: Za Darka Vujinovića prikupljeno 1000 KM

ŽRK Borac upisao je i drugi poraz ove sezone.

Nakon što su na otvaranju sezone poražene u Grudama, rukometašice Borca doživjele se i drugi ovosezonski poraz. Banjolučke "osice" poražene su od ekipe Hadžića rezultatom 32:35.

U utakmici odigranoj u dvorani Centar, gošće su skoro cijeli meč imali prednost, a prvu poluvrijeme su riješile u svoju korist rezultatom 17:19. Ipak, "osice" su uspjele da sustignu vođstvo ekipe iz Hadžića te da u 53. minutu izjednače rezultat na 29:29.

Međutim, na kraju je crveno-plavim damama nedostajalo malo snage i sreće za potpuni preokret.

Banjolučanke sada čeka pauza do dvomeča EHF Evrokupa koji će biti odigran 7. i 9. oktobra. Protivnik je ekipa Latsije iz Nikozije.

Utakmica između ŽRK Borac i ŽRK Hadžići imala je i humanitarni karakter. Naime, banjalučki klub je pozvao sve navijače i ljubitelje rukometa da dođu na meč u dvoranu "Centar" i pomognu našeg sugrađanina Darka Vujinovića, koji je u teškom zdravstvenom stanju. Iz kluba su potvrdili kako je za Darka večeras prikupljeno 1000 KM.