Modriča nanijela prvi poraz Radniku

Ekipa Alfe Modriče,  član druge lige Republike Srpske grupa ''Zapad'' je kao gost savladala Radnik sa 3:2 u prvoj polufinalnoj utakmici Kupa Republike Srpske.

Susret je odigran na stadionu Proletera u Dvorovima, jer su čelnici semberskog kluba odlučili da sačuvaju teren u Bijeljini.

Junak velike pobjede gostiju bio je trostruki strijelac Neđo Šuka. Pomenuti fudbaler je doveo Modričane u vođstvo u 15. minutu, da bi Bijeljinci do kraja prvog dijela preokrenuli rezultat pogotkom Vladimira Bradonjića u 28. i autogolom Momka Kojića u 44. minutu. Činilo se tada da će premijerligaš stići do očekivanog trijumfa, ali je Šuka u 55. i 57. minutu postavio konačnih 2:3 i tako donio šansu Modriči da na svom stadionu “Dr. Milan Jelić” obezbijedi plasman u finale. Ovo je prvi poraz Radnika u 2018 godini u zvaničnim duelima.

U drugoj utakmici polufinala Kupa ekipe Leotara i Krupe su na trebinjskim ”Policama” odigrale bez golova. Revanš mečevi se igraju 25. aprila.